امضای تفاهم نامه همکاری بین مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی و کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران

 | تاریخ ارسال: 1399/11/13 | 
مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با امضای تفاهم‌نامه‌ای با کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران متعهد شد علاوه بر اهدای نسخه چاپی آثار خود به کتابخانه به روال گذشته، نسخه پی دی اف کتاب‌ها را هم برای استفاده اعضا در اختیار کتابخانه قرار ‌دهد.
به گزارش روابط عمومی مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی، دکتر حسین میرزائی، رئیس مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی، صبح امروز دوشنبه ششم بهمن ماه با حضور در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران ضمن بازدید از کتابخانه و مرکز اسناد دانشگاه و دیدار با دکتر رسول جعفریان، رییس کتابخانه تفاهم نامه ای را به منظور گسترش همکاری‌های علمی پژوهشی و انتقال تجربیات فی مابین کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران و مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی امضا کرد.
این تفاهم‌نامه در راستای بهره‌گیری متقابل از منابع، ظرفیت‌ها و فرصت‌های علمی، پژوهشی طرفین در حوزه کتابخانه دیجیتال خصوصا در دوران کرونا منعقد شده است.
براساس این تفاهم‌نامه، مؤسسه ضمن این که مطابق گذشته یک نسخه چاپی از آثار خود را در اختیار کتابخانه قرار می‌دهد، نسخه پی دی اف کتاب‌های منتشر شده را هم به کتابخانه اهدا می‌کند تا صرفا به صورت فقط خواندنی در دسترس اعضای رسمی قرار گیرد. کتابخانه و مرکز اسناد دانشگاه تهران هم متقابلا امکان عضویت و استفاده اعضای مؤسسه از این کتابخانه را فراهم می‌کند.
دکتر میرزائی در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش‌ها و خدمات ماندگار دکتر جعفریان و همکارانش در توسعه کتابخانه و مرکز اسناد دانشگاه تهران، جایگاه علمی و فرهنگی دکتر جعفریان به عنوان استاد، پژوهشگر و مولف برجسته تاریخ و تجارب طولانی وی در تاسیس و مدیریت برخی از بزرگترین کتابخانه‌های کشور را ظرفیت و زمینه‌ای مناسب برای توسعه مجموعه ارزشمند کتابخانه و مرکز اسناد دانشگاه تهران عنوان کرد.
رئیس مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی در ادامه با اشاره به این که این مؤسسه در کنار فعالیتهای پژوهشی در حوزه مطالعات فرهنگی و اجتماعی آموزش عالی، علم و فناوری و ارتباطات و فضای مجازی در حوزه نشر کتب تخصصی این حوزه نیز فعالیت دارد از انتشار بیش از ۴۰۰ عنوان کتاب شامل ۲۳۵ عنوان کتاب تالیفی و ۱۳۶ عنوان اثر ترجمه‌ای به عنوان بخشی از دستاوردهای مؤسسه در حوزه انتشارات یاد کرد که بر اساس تفاهم نامه حاضر نسخه پی دی اف این آثار جهت مطالعه اعضای کتابخانه مرکزی اهداخواهد شد.
 



CAPTCHA
دفعات مشاهده: 93 بار   |   دفعات چاپ: 15 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر